Bulut içinde PCI DSS hosting

Müşterilerinin ödeme kartı verilerini kabul eden, işleyen veya depolayan kuruluşlar için bir çözüm. Kart sahipleri için güçlü veri koruması sağlar.

Neden «PCI DSS hosting» hizmetine ihtiyacınız var

BT altyapınızın PCI DSS gereksinimleriyle uyumluluğunu sağlamak zordur. Bu, servise verilmesi gereken özel bilgi, çaba, zaman ve ekipman gerektirir. PCI DSS sertifikalı bir bulut kiralamak çok daha kolaydır. PCI DSS barındırma hizmeti, şirketlerin finansal kurumlarla doğrudan bankanın ve kuruluşun ödeme arayüzleri aracılığıyla çalışmasına olanak tanır.

Bulutta barındırılan PCI DSS, altyapılarını sertifikalı bulut sağlayıcısı Cloud4U'nin yanına yerleştiren kuruluşlar için ödeme kartlarıyla güvenli çalışmayı garanti eder. Sertifikanın varlığı, şirket tarafından sağlanan yüksek güvenlik düzeyini doğrular ve genel kabul görmüş güvenlik standardının gerekliliklerine uyulmaması nedeniyle verilebilecek cezalara karşı korumayı garanti eder.


Service
PCI DSS
Cost
14 674 ₺/Aylık

hesap makinesi

Bulut PCI DSS kullanmanın avantajları

  • Pahalı yatırımlar, karmaşık onaylar ve kontroller olmadan projenin hızlı bir şekilde başlatılmasının garantisi;
  • Tüm işlevsellik ve yüksek düzeyde koruma sağlarken ekipmanda önemli tasarruf;
  • PCI DSS gereksinimlerine uyulmaması nedeniyle verilebilecek para cezalarından koruma;
  • Bilgi güvenliği konularında ciddi bir şirket imajının oluşturulması.

"PCI DSS hosting" hizmeti sunmanın yanı sıra Cloud4U, bu standartlara uygunluğun denetlenmesine yardımcı olurNeden Cloud4U'ye güvenmelisiniz?

"Bulutlarda" 15 yıl
Şirket, 2009 yılından bu yana bulut hizmetleri pazarlarında başarıyla faaliyet gösteriyor.
Güvenilir altyapı
TIER III seviyesinde 4 veri merkezi, Kurumsal seviyenin önde gelen satıcılarından donanım ve yazılım: HP, Cisco, Juniper, NetApp, VMware, Veeam, Microsoft.
Temel SLA %99,982
Optik halka, MetroCluster ve artıklık mekanizmaları,%99,99 SLA'ya kadar hizmet esnekliği sağlar.
Şeffaf faturalama sistemi
Saatlik faturalandırma ve pay-as-you-go, yalnızca gerçekten tüketilen kaynaklar için ödeme yapmanıza olanak tanır.
Coğrafi olarak dağıtılmış yedekleme
Ayrı bir coğrafi-uzak veri merkezinde bir yedeğin otomatik olarak oluşturulması.
Esnek ölçeklendirme
Teknik desteğe başvurmadan kaynakları artırın ve azaltın.
7/24 teknik destek
Teknik destek uzmanları herhangi bir talebi 10 dakika içinde cevaplayacaktır.
Ortaklık Programı
Cloud4U ile yıllık Sözleşmenin %35'ine kadar kazanın. White Label mevcuttur.

SSS

PCI DSS nedir

PCI DSS (payment Card Industry Data Security Standard anlamına gelir), ödeme kartlarını kabul eden mal ve hizmet sağlayıcılarının karşılaması gereken genel kabul görmüş bir güvenlik standardıdır.Oldukça fazla ödeme kartı vardır. Ve bu alanda bir standart oluşturmak için, piyasa katılımcılarının neyin güvenli kabul edilebileceği konusunda anlaşması gerekir. Bu amaçla, Ödeme Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları Konseyi (PCI SSC Payment Card Industry Security Standards Council) oluşturuldu.

En büyük beş ödeme sisteminden (Visa, MasterCard, American Express, JCB ve Discover) oluşan bu konsey

“Oyunun kurallarını” belirler. Bir PCI DSS Sertifikalı belge almak isteyen şirketlerin, yıllık olarak sertifika almak için bu yönergeleri izlemesi gerekir.

Basitçe ifade etmek gerekirse, PCI DSS, bir işletmenin banka kartı verilerini bir şekilde yönetmesi durumunda karşılaması gereken uzun bir kriter listesine sahip bir belgedir. Numaraya, son kullanma tarihine, CVV koduna vb. göre

PCI DSS sertifikası neden önemlidir?

Sertifika gerçekten önemlidir. Varlığı PCI DSS, şirketin müşterilerin banka kartlarıyla tam olarak güvenlik standartlarının gerekliliklerine uygun olarak çalıştığını doğrular. Bu nedenle, bir PCI DSS sertifikası almak, bilgi sistemlerinde yukarıdaki uluslararası ödeme sistemlerinden herhangi birinin markası altında verilen ödeme kartlarının numaralarını depolayan, işleyen veya ileten her kuruluşun çalışması için bir ön koşuldur. Yani, gereksinimleri sıradan ve çevrimiçi mağazalar, bankalar, ödeme ağ geçitleri, işlem merkezleri ve diğer ilgili yapılar için geçerlidir.

Kimin PCI DSS sertifikası alması gerekiyor?

"Kimin?" Sorusunun cevabı çok basit: ödeme kartı verilerini işleyen her kuruluşun. Şirket bu verileri saklamasa da ağ üzerinden iletse, bu verileri kullansa veya erişebilse bile otomatik olarak ödeme sistemine üye olur. Ve bir PCI DSS sertifikası almakla yükümlüdür. Bu gereksinimin küçük şirketler için geçerli olmadığını düşünmeyin - bu bir yanılsamadır.

Şirket standardına göre sertifikasyon için, bağımsız bir QSA denetimini geçmeniz veya bağımsız olarak özel bir belge doldurmanız gerekir: SAQ öz değerlendirme sayfası. PCI DSS standardının teknik ve organizasyonel gereksinimlerini anlamak, işlem sırasını anlamak ve bir sertifika almak için gerekli tüm prosedürleri gerçekleştirmek zor olabilir. Ayrıca, standardın gerektirdiği güvenlik düzeyini sağlayabilen ekipman satın almak, bir şirket için karşılanamaz bir lüks olabilir.

PCI DSS sertifikasyonunu geçmek ve BT altyapısını doğru seviyede tutmak için zaman ve para harcamak yerine, şirket Cloud4U'den «PCI DSS hosting» hizmeti olan hazır bir çözümden yararlanabilir.

Altyapı PCI DSS uyumlu değilse ne olur

Standart gereksinimlerini göz ardı ederseniz, şirketi sorun bekliyor. Uluslararası ödeme sistemlerinin hizmetlerini satın almak için sözleşmenin feshi veya reddi ile karşı karşıya gelebilir. Başka bir deyişle, kart ödemeleri ile çalışmak imkânsız olacaktır. Ayrıca, PCI DSS gerekliliklerine uyulmaması 200 bin $ para cezasına neden olabilir

PCI DSS sertifikasına sahip bulut sağlayıcısı, aşağıdaki güvenlik standartlarına uymayı garanti eder:

  • Bulut altyapınızın güvenliğini sağlama
  • Güvenlik sistemlerinin sürekli izlenmesini sağlama
  • Olay günlüklerinin izlenmesini sağlamak
  • Acil durumlarda hızlı uyarı
  • Güvenlik politikalarının doğru yönetimi
  • BT altyapısı için koruyucu kontur desteği
İstek gönder
Bir çözüm veya hizmetle ilgileniyorsanız yöneticilerimize bildirin. 2 saat içinde sizinle iletişime geçecekler.
Ayrıca size 30 gün ücretsiz erişim sağlayacağız
Scroll up!